Vefat ve Başsağlığı
05 Mayıs 2021

Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Anesteziyoloji ve Reanimasyon Ana Bilim Dalı emekli öğretim üyesi, geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamaları uygulayıcısı ve eğitimcisi Prof.Dr. Cemile ÖZTIN ÖĞÜN hocamız vefat etmiştir. Merhumeye Allahtan rahmet, kederli ailesine ve tüm sevenlerine  başsağlığı dilerim.

Dr. Mehmet Zafer KALAYCI
Geleneksel ,Tamamlayıcı ve Fonksiyonel Tıp Uygulamaları Dairesi Başkanı

Prof. Dr. Cemile Öztın Öğün kimdir?

Adana'da 1965 yılında doğdu. İlköğretim ve liseyi, Tarsus ta tamamladı.
Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinde 1982-1988 yılları arasında tıp eğitimimi tamamladı. 1989 yılında İstanbul Alibeyköy Sağlık Ocağında mecburi hizmet yaptı.
TUS sınavında (1989 Eylül), Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon AD ‘de ihtisas yapmaya hak kazandı. 1990-1995 yılları arasında ihtisasını tamamladı. 
Genetik Anabilim dalında "Anestezistlerin atık gazlara kronik maruz kalımında kromozomal değişiklikler" konulu bizzat gerçekleştirilmiş deneysel tez yazdı. Mart 1995 tarihinde uzmanlığımı aldı. Aynı fakültede Temmuz 1995 tarihine değin uzman doktor olarak görev yaptı.
Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, Ekim-1995 tarihinde 1. Anestezi kliniğinde başasistan olarak göreve başladı. Yaklaşık üç yıllık süreçte özellikle Yoğun bakım ve kanserli hastalarda ağrı ve genel algoloji üzerine çalıştı. Bu görevi 1998 yılına değin sürdürdü.
Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesinde Haziran 1998 yılında Yardımcı Doçent olarak çalışmaya başladı. Doçentlik ünvanını 16 Nisan 2004 tarihinde aldı. 2010 yılında profesörlük unvan ve kadrosunu aldı. Yoğun bakım yan dalında üst ihtisas göstergesi olan diplomasını 2015 yılında sağlık bakanlığı onaylı olarak aldı.
Selçuk Üniversitesi 2011 yılında bölünüp Meram Tıp Fakültesi Necmettin Erbakan Üniversitesine dahil edildiğinden bu görevini NEÜ bünyesinde sürdürdü. Ancak Meram Tıp fakültesinden Temmuz 2019 tarihinde tamamlayıcı tıp kariyerine devam edebilmek amacıyla emekli oldu. Prof.Dr. ÖZTIN fitoterapi, akupunktur, ozon uygulaması, kupa uygulaması, proloterapi, homeopati, mezoterapi uygulama sertifikaları sahibiydi.Prof. Dr. Cemile Öztın Öğün'ün 2 çocuk annesi ve iyi derecede İngilizce bilmekteydi.