IV. Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Çalıştayı Çevrimiçi
19 Aralık 2020

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 16-17 Aralık 2020 tarihleri arasında çevrimiçi ortamda düzenlenen IV. Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Çalıştayı programına Genel Müdürlüğümüzü temsilen katılım sağlanmıştır. Programda Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi, Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir PAKDEMİRLİ, Orman Genel Müdürü Bekir KARACABEY, Antalya Milletvekili TBMM TAB Araştırma Komisyonu Başkanı İbrahim AYDIN, Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Prof.Dr. Yunus KILIÇ açılış ve değerlendirme konuşmalarını yaptılar.
Ülkemizde Tıbbi ve Aromatik Bitkiler alanında bu güne kadar yapılan çalışmaların ele alındığı, gelecek perspektifinin ortaya konduğu plan, proje ve çalışmaların değerlendirildiği çalıştay programına kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarından çok sayıda katılım olmuştur. Daire Başkanlığımızı temsilen Daire Başkanımız Dr. Mehmet Zafer KALAYCI 16 Aralık 2020 tarihinde ülkemizde geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamaları alanında yapılan mevzuat çalışmaları, eğitim faaliyetleri, klinik araştırmalar, ikili işbirlikleri ve uluslararası ilişkiler hakkında bilgi veren bir sunum gerçekleştirdiler. Daire Başkanlığı personeli çalışma grupları ile çalıştay atölyelerinde salonları takip ederek bilgi alış verişinde bulundular ve gelen soruları cevaplandırdılar.
Çalıştay programının geleneksel tıp sahasına, ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa hayırlı neticeler getirmesini dileriz.

Galeri aşağıdadır.

  • TAB MZK-1.JPG
  • TAB MZK-2.JPG
  • TAB MZK-4.JPG
  • TAB MZK-6.JPG
  • TAB MZK-9.JPG